PROGRAM TV CINETHRONIX

Programul pentru săptămâna 28 SEPTEMBRIE - 3 NOIEMBRIE 2019

LUNI, 28 OCTOMBRIE

 

09:00 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 1

09:30 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 2

10:00 ISTORIA VATICANULUI- EPISODUL 1

10:20 ISTORIA VATICANULUI – EPISODUL 2

10:45 ISTORIA VATICANULUI – EPISODUL 3

11:00 KNOSSOS, PALATUL ZEILOR- EPISODUL 1

11:25 KNOSSOS, PALATUL ZEILOR - EPISODUL 2

11:50 MARIA TEREZA, ÎMPĂRĂTEASA LUMINATĂ - EPISODUL 1

11:50 MARIA TEREZA, ÎMPĂRĂTEASA LUMINATĂ- EPISODUL 2

12:15 IMPERATORUL TRAIAN

12.35 TROFEUL LUI TRAIAN

13:05 REEDUCAREA DE LA PITEȘTI

13:35 REGELE BUREBISTA

13:55 REGELE DECEBAL

14:15 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 1

14:55 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 2

15:25 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 3

15:55 ȘERBAN CANTACUZINO, SALVATORUL EUROPEI - EPISODUL 1

16:20 ȘERBAN CANTACUZINO, SALVATORUL EUROPEI - EPISODUL 2

16:50 SFÂNTUL IMPERIU ROMAN

17:20 SIGHET,  PUȘCĂRIA MINIȘTRILOR

17:50 RATHAUS, PALATUL PRIMARIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

18:00 NERO, ÎMPĂRATUL INFRACTOR- EPISODUL 1

18:30 NERO, ÎMPĂRATUL INFRACTOR - EPISODUL 2

19:00 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 1

19:30 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 2

20:00 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 3

20:35 REGINA MARIA LA CASTELUL BRAN – EPISODUL 1

21:00 REGINA MARIA LA CASTELUL BRAN- EPISODUL 2

21:30 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 1

22:00 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 2

22.20 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 3

22:45 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 4

23:15 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 5

23:40 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 6

00:10 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI - EPISODUL 7  

00:35 REVOLTA DE PE CRUCIȘĂTORUL POTEMKIN- EPISODUL 1

01:10 REVOLTA DE PE CRUCIȘĂTORUL POTEMKIN- EPISODUL 2

01:40 REVOLTA DE PE CRUCIȘĂTORUL POTEMKIN- EPISODUL 3

02:25 POVEȘTILE CAZINOULUI - EPISODUL 1

02:55 POVEȘTILE CAZINOULUI - EPISODUL 2

03:25 POVEȘTILE CAZINOULUI - EPISODUL 3

04:00 POVEȘTILE CAZINOULUI - EPISODUL 4

04:30 PUBLIUS OVIDIUS NASO

05:00 TESTAMENTUL LUI BRÂNCUȘI - EPISODUL 1

05:25 TESTAMENTUL LUI BRÂNCUȘI - EPISODUL 2

05:45 VIKINGII DIN DOBROGEA

06:20 WA MOZART - EPISODUL 1

06:45 WA MOZART - EPISODUL 2

07:10 WA MOZART - EPISODUL 3

07:35 WA MOZART - EPISODUL 4

08:05 PODUL CAROL DIN PRAGA(PREMIERĂ 2019)

08:35 ZIDURILE CONSTANTINOPOLULUI (PREMIERĂ 2019)

MIERCURI, 30 OCTOMBRIE

 

09:00 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 1

09:30 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 2

10:00 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 3

10:25 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 4

10:50 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 5

11.15 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 6

11:35 ROMÂNIA ÎN MARELE RĂZBOI  - EPISODUL 7

12:00 OGLINDA LUI CUZA

12:15 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

12:50 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

13:20 RATHAUS, PALATUL PRIMĂRIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

13:40 TO KASTRO, FORTĂREAȚA DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

14:00 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

14:35 KAMARES, APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

14:50 RATHAUS,  PALATUL PRIMĂRIEI DIN VIENA(PREMIERĂ 2019)

15:00 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

15:25 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

15:50 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 3 (PREMIERĂ 2019)

16:25 EL POBLE ESPANYOL (PREMIERĂ 2019)

16:55 PHILIPPI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

17:30 PHILIPPI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

17:50 KAMARES,  APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

18:05 TURNUL ALB DIN SALONIC - EPISODUL 1

18:40 TURNUL ALB DIN SALONIC - EPISODUL 2

19:10 ANGHEL SALIGNY 

19:40 APOLODOR DIN DAMASC

20:10 BLINDATELE DE PE DUNĂRE

20:30 BRICUL MIRCEA 

20:50 ACASĂ LA POPEYE MARINARUL

21:00 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 1

21:30 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 2

22:00 CEASUL ASTRONOMIC DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

22:35 RATHAUS,  PALATUL PRIMARIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

22:50 AMINTIRILE CETĂȚII HISTRIA – EPISODUL 1

23:20 AMINTIRILE CETĂȚII HISTRIA – EPISODUL 2

00:00 CAROL QUINTUL

00:20 CAROL ȘI ELISABETA, PRIMII REGI AI ROMÂNIEI - EPISODUL 1

00:50 CAROL ȘI ELISABETA, PRIMII REGI AI ROMÂNIEI - EPISODUL 2

01:20 COLUMNA LUI TRAIAN

01:40 CELE DOUĂ FERESTRE

02:05 DRACULA - EPISODUL 1

02:40 DRACULA - EPISODUL 2

03:10 MDINA, ORAȘUL TĂCUT (PREMIERĂ 2019)

03:45 GÂNDITORUL DE LA HAMANGIA

04:00 KAMARES , APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

04:10 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

04:40 RATHAUS, PALATUL PRIMĂRIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

04:50 TO KASTRO, FORTĂREAȚA DIN KAVALA(PREMIERĂ 2019)

05:20 KNOSSOS , PALATUL ZEILOR - EPISODUL 1

05:45 KNOSSOS, PALATUL ZEILOR -  EPISODUL 2

06:10 APOLODOR DIN DAMASC

06:30 MEȘTERUL NICU – NICOLAE GRIGORESCU

07:00 NERO, ÎMPĂRATUL INFRACTOR - EPISODUL 1

07:30 NERO, ÎMPĂRATUL INFRACTOR -  EPISODUL 2

08:00 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 1(PREMIERĂ 2019)

08:35 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI – EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

VINERI, 1 NOIEMBRIE

 

09:00 CUBUL LUI PICASSO - EPISODUL 3

09:20 DACICA, RĂZBOAIELE DACO-ROMANE - EPISODUL 1

10:00 DACICA RĂZBOAIELE DACO-ROMANE - EPISODUL 2

10:35 DACICA, RĂZBOAIELE DACO-ROMANE - EPISODUL 3 

11:10 DACICA RĂZBOAIELE DACO-ROMANE - EPISODUL 4

11:45 KAMARES,  APEDUCTUL DIN KAVALA(PREMIERĂ 2019)

12:00 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM- EPISODUL 1

12:30 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM – EPISODUL 2

13:05 DEBARCAREA DIN NORMANDIA- EPISODUL 1

13:40 DEBARCAREA DIN NORMANDIA -EPISODUL 2

14:05 DEPORTĂRILE DIN BARAGAN- EPISODUL 1

14:30 DEPORTĂRILE DIN BARAGAN- EPISODUL 2

15:00 DRACULA - EPISODUL 1

15:30 DRACULA - EPISODUL 2

16:10 ECATERINA TEODOROIU - EPISODUL 1

16:40 ECATERINA TEODOROIU-  EPISODUL 2

17:10 EDIFICIUL ROMAN CU MOZAIC

17:45 KAMARES,  APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

18:00 EDITH PIAF-  EPISODUL 1

18:30 EDITH PIAF - EPISODUL 2

19:00 EDITH PIAF  - EPISODUL 3

19:20 EDITH PIAF -  EPISODUL 4

19:50 EL GRECO - EPISODUL 1

20:10 EL GRECO-  EPISODUL 2

20:30 ENIGMA DISCULUI DIN PHAISTOS - EPISODUL 1

21:00 ENIGMA DISCULUI DIN PHAISTOS -  EPISODUL 2

21:25 FERDINAND ȘI MARIA, REGII ROMÂNIEI MARI

22:00 FONTANA DI TREVI

22:30 GÂNDITORUL DE LA HAMANGIA

22:50 GENERALUL BERTHELOT

23:10 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM -  EPISODUL 1

23:45 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM - EPISODUL 2

00:15 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 1

00:45 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 2

01:15 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 3

01:45 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 4

02:10 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 5

02:40 UCENICII DELFINULUI MARK – EPISODUL 6

03:10 GÂNDITORUL DE LA HAMANGIA

03:30 FONTANA DI TREVI

04:00 FERDINAND ȘI MARIA, REGII ROMÂNIEI MARI

04:35 GENERALUL BERTHELOT

05:00 GRĂDINILE MIRABELL

05:35 CIPRIAN PORUMBESCU, CEALALTĂ IUBIRE A MEA

06:10 ANGHEL SALIGNY 

06:40 ANDREI, APOSTOLUL LUPILOR

07:15 BLINDATELE DE PE DUNARE

07:40 BRICUL MIRCEA 

08:05 TRECĂTOR PRINTR-UN SAT DE CELȚI - EPISODUL 1

08:30 TRECĂTOR PRINTR-UN SAT DE CELȚI - EPISODUL 2

MARȚI, 29 OCTOMBRIE

 

09:00 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 1

09:30 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 2

10:00 LUDOVIC AL XIV-LEA, REGELE SOARE - EPISODUL 3

10:30 REGINA MARIA LA CASTELUL BRAN – EPISODUL 1

11:00 REGINA MARIA LA CASTELUL BRAN- EPISODUL 2

11:25 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

12:00 RATHAUS, PALATUL PRIMARIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

12:40 KAMARES,  APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

12:55 EL POBLE ESPANYOL (PREMIERĂ 2019)

13:30 PHILIPPI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

14:00 PHILIPPI – EPISODUL 2(PREMIERĂ 2019)

14:25 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

15:00 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

15:25 CETATEA SUCEVEI- EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

15:50 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 3 (PREMIERĂ 2019)

16:20 WA MOZART - EPISODUL 1

16:50 WA MOZART - EPISODUL 2

17:15 WA MOZART - EPISODUL 3

17:40 WA MOZART - EPISODUL 4 

18:00 PALATUL VERSAILLES – EPISODUL 1

18:35 PALATUL VERSAILLES - EPISODUL 2

19:10 VEDERI DE LA CHIUSTENGE

19:40 ULTIMUL VIS AL LUI NAPOLEON - EPISODUL 1

20:05 ULTIMUL VIS AL LUI NAPOLEON - EPISODUL 2

20:25 ULTIMUL VIS AL LUI NAPOLEON - EPISODUL 3

21:00 ULTIMUL VIS AL LUI NAPOLEON - EPISODUL 4

21:25 EIFFEL, TURNUL ROMÂNESC DIN CAPITALA FRANȚEI – EPISODUL 1

21:50 EIFFEL, TURNUL ROMÂNESC DIN CAPITALA FRANȚEI – EPISODUL 2

22:15 TULUM, ORAȘUL MAYAȘ DE LA RĂSĂRIT – EPISODUL 1

22:45 TULUM, ORAȘUL MAYAȘ DE LA RĂSĂRIT – EPISODUL 2

23:15 TULUM, ORAȘUL MAYAȘ DE LA RĂSĂRIT – EPISODUL 3

23:45 TROFEUL LUI TRAIAN

00:10 TRIUMFUL LEGIUNILOR ROMANE - EPISODUL 1

00:45 TRIUMFUL LEGIUNILOR ROMANE - EPISODUL 2

01:10 TOMIS REDIVIVUS - EPISODUL 1

01:40 TOMIS REDIVIVUS - EPISODUL 2

02:10 TESTAMENTUL LUI BRÂNCUȘI-  EPISODUL 1

02:35 TESTAMENTUL LUI BRÂNCUȘI - EPISODUL 2

02:55 TRISTA POVESTE A ÎMPĂRĂTESEI SISSI – EPISODUL 1

03.30 TRISTA POVESTE A ÎMPĂRĂTESEI SISSI – EPISODUL 2

04:00 TRISTA POVESTE A ÎMPĂRĂTESEI SISSI – EPISODUL 3

04:35 SPARTACUS - EPISODUL1

05:00 SPARTACUS - EPISODUL 2

05:30 SPARTACUS - EPISODUL 3

05:55 SPINALONGA, INSULA CONDAMNAȚILOR

06:20 SIGHET, PUȘCĂRIA MINIȘTRILOR

06:50 ȘERBAN CANTACUZINO, SALVATORUL EUROPEI - EPISODUL 1

07:10 ȘERBAN CANTACUZINO, SALVATORUL EUROPEI - EPISODUL 2 

07:40 SALUTĂRI DE LA MAMAIA

08:05 REEDUCAREA DE LA PITEȘTI

08:30 PUBLIUS OVIDIUS NASO

JOI, 31 OCTOMBRIE

 

09:00 ACTORII DE ISTORIE - EPISODUL 1

09:30 ACTORII DE ISTORIE - EPISODUL 2

10:05 ALBERT EINSTEIN - EPISODUL 1

10:25 ALBERT EINSTEIN - EPISODUL 2 

10:55 ALBERT EINSTEIN - EPISODUL 3

11:15 ANDREI, APOSTOLUL LUPILOR

11:50 KAMARES,  APEDUCTUL DIN KAVALA(PREMIERĂ 2019)

12:05 ANGHEL SALIGNY

12: 30 APOLODOR DIN DAMASC

12:55 AZTECII

13.15 BAZILICA SACRE COEUR

13:40 BLINDATELE DE PE DUNĂRE

14:00 BRICUL MIRCEA 

14:25 CAROL QUINTUL

14:50 CAPIDAVA

15:00 CANALUL MORȚII - EPISODUL 1

15:25 CANALUL MORȚII - EPISODUL 2

15:45 RATHAUS, PALATUL PRIMĂRIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

16:00 CAMARAZII DE AIRSOFT - EPISODUL 1

16:25 CAMARAZII DE AIRSOFT - EPISODUL 2 

17:00 CAROL QUINTUL

17:25 CAROL ȘI ELISABETA, PRIMII REGI AI ROMÂNIEI - EPISODUL 1

18:00 CAROL ȘI ELISABETA, PRIMII REGI AI ROMÂNIEI - EPISODUL 2

18:30 CARUL CU BOI

18:40 CASTELUL PELEȘ

19:00 CASTELUL REGINEI - EPISODUL 1

19:30 CASTELUL REGINEI - EPISODUL 2

20:00 CASTELUL REGINEI - EPISODUL 3

20:30 CATEDRALA NOTRE DAME

20.50 COLOANA FĂRĂ SFÂRȘIT

21:00 MDINA, ORAȘUL TĂCUT (PREMIERĂ 2019)

21:30 CETATEA SIGHIȘOARA

22:00 CAVALERII TEUTONI - EPISODUL 1

22:30 CAVALERII TEUTONI - EPISODUL 2

23:05 CEI DOI JOHANN STRAUSS - EPISODUL 1

23:25 CEI DOI JOHANN STRAUSS - EPISODUL 2

23:45 CEI DOI JOHANN STRAUSS - EPISODUL 3

00:05 CELE DOUĂ FERESTRE

00:35 TRECĂTOR PRINTR-UN SAT DE CELȚI - EPISODUL 1

01:00 TRECĂTOR PRINTR-UN SAT DE CELȚI - EPISODUL 2

01:25 CIPRIAN PORUMBESCU

01:55 COLOANA FĂRĂ SFÂRȘIT

02:10 COLUMNA LUI TRAIAN

02:25 CONSTANTIN BRÂNCUȘI  LA PARIS - EPISODUL 1

02:55 CONSTANTIN BRÂNCUȘI  LA PARIS - EPISODUL 2

03:30 CONSTANTIN BRÂNCUȘI  LA PARIS - EPISODUL 3

04:00 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 1

04:30 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 2

04:55 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 3

05:25 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 4

06:00 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 5

06:25 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 6

07:00 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 7

07:30 CUCERIREA CONSTANTINOPOLULUI – EPISODUL 8

08:00 CRETA,  INSULA ZEILOR

08:20 CUBUL LUI PICASSO - EPISODUL 1

08:40 CUBUL LUI PICASSO - EPISODUL 2

SÂMBĂTĂ, 2 NOIEMBRIE

 

09:00 ACASĂ LA POPEYE MARINARUL

09:20 AIKIDO, CHEMAREA SAMURAILOR

09:50 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

09:25 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

11:00 CEASUL ASTRONOMIC DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

11:30 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

12:00 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

12:20 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 3 (PREMIERĂ 2019)

12:45 LAGUNA ALBASTRĂ

13:10 EL POBLE ESPANYOL (PREMIERĂ 2019)

13:35 MAESTRUL DE BOUZOUKI - EPISODUL 1

14:05 MAESTRUL DE BOUZOUKI -  EPISODUL 2

14:35 TO KASTRO, FORTĂREAȚA DIN KAVALA(PREMIERĂ 2019)

15:05 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

15:35 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

16:10 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII -  EPISODUL 1

16:35 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII -  EPISODUL 2

17:05 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII -  EPISODUL 3

17:35 KAMARES , APEDUCTUL DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

18:00 MDINA, ORAȘUL TĂCUT (PREMIERĂ 2019)

18:30 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

19:05 LAGUNA ALBASTRĂ

19:25 LEGENDA ȘOIMULUI MALTEZ

19:55 CAVALERII SFANTULUI IOAN BOTEZĂTORUL

20:25 ORDINUL CAVALERILOR OSPITALIERI

21:00 MARELE ATAC OTOMAN DIN 1565

21:30 LA VALETTA - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

22:00 LA VALETTA - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

22:35 MOSCHEEA ALBASTRĂ

23:00 PHILIPPI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

23:35 PHILIPPI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

23:55 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 1

00:25 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 2

00:50 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

01:25 EDITH PIAF -  EPISODUL 1

01:50 EDITH PIAF  - EPISODUL 2

02:15 EDITH PIAF  - EPISODUL 3

02:40 EDITH PIAF -  EPISODUL 4

03:05 EL GRECO -  EPISODUL 1

03:25 EL GRECO - EPISODUL 2

03:45 CRETA, INSULA ZEILOR

04:00 ECATERINA TEODOROIU - EPISODUL 1

04:30 ECATERINA TEODOROIU - EPISODUL 2

04: 50 EDIFICIUL ROMAN CU MOZAIC

05:20 ENIGMA DISCULUI DIN PHAISTOS - EPISODUL 1

05:50 ENIGMA DISCULUI DIN PHAISTOS - EPISODUL 2

06:15 GENERALUL BERTHELOT

06:40 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM - EPISODUL 1

07:10 GLADIATORII DACI DE LA COLOSSEUM - EPISODUL 2

07:45 ACASĂ LA POPEYE MARINARUL

08:00 CASTELUL SCHONBRUNN-  EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

08:30 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

DUMINICĂ, 3 NOIEMBRIE

 

09:00 ACASĂ LA POPEYE MARINARUL

09:25 AIKIDO, CHEMAREA SAMURAILOR

10:00 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

10:30 CASTELUL SCHONBRUNN - EPISODUL 2(PREMIERĂ 2019)

11:00 CEASUL ASTRONOMIC DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

11:30 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

11:50 RATHAUS,  PALATUL PRIMARIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

12:00 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

12:30 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 3 (PREMIERĂ 2019)

13:00 EL POBLE ESPANYOL (PREMIERĂ 2019)

13:30 MAESTRUL DE BOUZOUKI - EPISODUL 1

14:10 MAESTRUL DE BOUZOUKI - EPISODUL 2

14:45 KAMARES , APEDUCTUL DIN KAVALA(PREMIERĂ 2019)

15: 00 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

15:30 FILIP AL DOILEA AL MACEDONIEI – EPISODUL 2(PREMIERĂ 2019)

16:00 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII-  EPISODUL 1

16:25 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII-  EPISODUL 2

16:55 HAGIA SOFIA, CATEDRALA CELOR DOUĂ RELIGII-  EPISODUL 3

17:25 LAGUNA ALBASTRĂ

17:45 PEȘTERA MUIERILOR

18:00 MDINA, ORAȘUL TĂCUT (PREMIERĂ 2019)

18:30 TO KASTRO, FORTĂREAȚA DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

19:05 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

19:30 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

19:55 CETATEA SUCEVEI - EPISODUL 3 (PREMIERĂ 2019)

20:30 EL POBLE ESPANYOL (PREMIERĂ 2019)

21:00 MAESTRUL DE BOUZOUKI - EPISODUL 1

21:30 MAESTRUL DE BOUZOUKI - EPISODUL 2

22:00 LEGENDA ȘOIMULUI MALTEZ

22:30 CAVALERII SFANTULUI IOAN BOTEZĂTORUL

23:00 ORDINUL CAVALERILOR OSPITALIERI

23:30 MARELE ATAC OTOMAN  DIN 1565

00:05 LA VALETTA - EPISODUL 1 (PREMIERĂ 2019)

00:35 LA VALETTA - EPISODUL 2 (PREMIERĂ 2019)

01:05 MOSCHEEA ALBASTRĂ

01:35 PHILIPPI - EPISODUL 1

02:05 PHILIPPI - PISODUL 2

02:25 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 1

02:55 PIRAȚII DIN BALCANI - EPISODUL 2

03:25 PODUL CAROL DIN PRAGA (PREMIERĂ 2019)

04:00 RATHAUS, PALATUL PRIMARIEI DIN VIENA (PREMIERĂ 2019)

04:15 ȘCOALA DE PE CATARG (PREMIERĂ 2019)

04:40 TO KASTRO, FORTĂREAȚA DIN KAVALA (PREMIERĂ 2019)

05:10 TURNUL ALB DIN SALONIC - EPISODUL 1

05:40 TURNUL ALB DIN SALONIC - EPISODUL 2

06:05 MEȘTERUL NICU – NICOLAE GRIGORESCU

06:35 MIRACOLUL DE LA MAGLAVIT - EPISODUL 1

07:10 MIRACOLUL DE LA MAGLAVIT - EPISODUL 2

07:40 IOANA RADU

08:05 MISTERUL PLĂCUȚELOR DE LA SINAIA - EPISODUL 1

08:35 MISTERUL PLĂCUȚELOR DE LA SINAIA - EPISODUL 2